Все буде Україна!

Ми працюємо у воєнний час. Усі замовлення своєчасно обробляються та відправляются у доступні регіони.

Рекомендації щодо використання li-ion акумуляторів

Частина А

Нижче ми наводимо три найважливіші правила, яким треба слідувати при роботі з будь-якою li-ion (li-pol) батареєю. Якщо Ви не маєте часу, частина Б можна не читати.

  • Не використовуйте батарею при високих температурах навколишнього середовища. Не забудьте пристрій разом із батареєю спекотного літа на сонці в закритому автомобілі.
  • Не використовуйте батарею за низької температури навколишнього середовища. Не забудьте пристрій разом із батареєю холодним зимовим днів на ніч в автомобілі.
  • Якщо батарея розрядилася, не забудьте її зарядити протягом наступних 2-х тижнів. Батарея не зможе довго зберігатись у розрядженому стані.

Дотримуйтесь цих трьох правил, а про все інше подбають вбудовані в акумулятор "мозки".

Частина Б

Режими заряду-розряду жорстко керуються вбудованим у батарею контролером. Струми заряду та розряду обмежені; тому примусові режими "швидкої зарядки" у зовнішніх зарядних пристроях для Li-ion вкрай протипоказані.

Розряджати та заряджати акумулятори для ноутбуків можна починаючи з будь-якого рівня заряду - "ефект пам'яті" у Li-Ion батарей відсутній. У більшості ноутбуків стоїть обмеження за рівнем заряду - контролер може не дозволити заряджати акумулятор, якщо, наприклад, заряд вже більше 90%. Також він не дозволить повністю розрядити акумулятор, перешкоджаючи виходу з ладу елементів.

Навіть якщо Ви працюєте з ноутбуком тільки від мережі - хоча б раз на місяць, Li-Ion батарея повинна проходити повний цикл заряду/розряду (до появи повідомлення про розрядку батареї).

Не допускайте повного розряду батареї. Li-ion акумулятор швидко деградує при тривалому зберіганні у розрядженому стані. Не доводьте його до розряду; якщо це сталося, одразу ж ставте на зарядку.

Батареї для ноутбуків повинні зберігатися в зарядженому стані при температурі від +15°С до +35°С за нормальної вологості повітря. Погано переносить тривалу експлуатацію за дуже високих (вище 50) і дуже низьких (нижче за -20) температур навколишнього середовища.

Акумулятор для ноутбука розряджається, навіть якщо вона зберігається окремо від ноутбука. Саморозряд Li-ion акумуляторів невеликий - близько 5% на місяць. Li-ion акумулятори за своєю будовою недовговічні та постійно деградують незалежно від того, експлуатуються вони чи ні. Деградація тим інтенсивніша, що вища температура, і що далі величина заряду від " оптимального " (з погляду безпеки), прийнято вважати рівним 40%. Таким чином, якщо батарея не використовується, є сенс тримати заряд у батареї на рівні 40-50%.

Якщо батарею залишити в розрядженому стані на 24 тижні і більше, зазвичай відбувається необоротний процес втрати ємності в елементах батареї і, як наслідок, вихід з ладу самої.

У жодному разі не можна намагатися самостійно розбирати батареї та заряджати їх елементи. Перезаряджання або коротке замикання призводить до сильного перегріву елементів або провідників, що може спричинити сильні опіки. У разі потреби звертайтеся до спеціалізованих сервіс-центрів.

Подивитися поточний стан батареї можна, наприклад, на індикаторі стану батареї, який є практично в кожному ноутбуці (можна уточнити місцезнаходження та принцип роботи при покупці). Якщо при вмиканні ноутбука в ел/мережа цей індикатор протягом 5 хвилин сигналізує про несправність, це означає, що ваша батарея несправна. Слід негайно вимкнути ноутбук та витягти з нього батарею.

Якщо батарея не заряджається протягом 24 годин, вона несправна. У цьому випадку батарею потрібно витягти з ноутбука.

Несправні батареї слід зберігати окремо від ноутбуків. Будьте обережними: вони можуть виділяти шкідливі речовини.

Будьте обережні при роботі на ноутбуці, що працює від батареї:

  1. При виснаженні батареї ноутбук сигналізує про це (лунає спеціальний звук, на екрані з'являється попереджувальне повідомлення, починає блимати відповідна лампочка і т.д.) у цьому випадку ноутбук треба терміново підключити до ел/мережі.
  2. Якщо включений ноутбук залишити на деякий час у бездіяльності, то він може впасти в "сплячий" стан, що характеризується низьким споживанням ел/енергії (гасне екран, відключається жорсткий диск і т.д.). Користувач може помилково вважати такий ноутбук вимкненим і залишити його в такому стані. При цьому батарея продовжуватиме розряджатися і через деякий час вийде з ладу. Тому після закінчення сеансу роботи переконайтеся, що ви дійсно вимкнули свій ноутбук. А найнадійніший спосіб захистити батарею від розрядки (якщо ваш ноутбук не підключений до ел/мережі) – просто витягнути її з ноутбука та зберігати окремо.